2017. április 27., csütörtök

| | |
No, hát holnap elérkezik a második genetikai ultrahang napja is, itt gyakorlatilag megismétlik a 12. hétben végzett vizsgálatokat: többet közt szűrnek Down-kórra a tarkóredők vastagsága valamint az orrcsont alapján (van-e vagy nincs), nyílt gerincűségre, illetve minden végtagját és szervét végigpásztázzák, hogy megvan-e és a megfelelő, normális mértékben fejlődött-e ki. Durva elgondolni egyébként, hogy mindjárt félidőben járok.

Bár persze az a legfontosabb, hogy egészséges legyen, azért nekem most picit le kell csillapítanom magam, mert annyira azt szeretném, hogy fiú legyen, és lévén hogy egészen a születésig nem szeretnénk tudni a nemét, igazán nem lenne jó, ha csalódottság fogna el annak hallatára, hogy "gratulálunk, kislány!". Emiatt egyébként gondolkozom azon, hogy mégiscsak rákérdezzek, ahelyett, hogy mondjuk beleélem magam egy fals elképzelésbe. Mert persze felkészülhetek én arra fejben, hogy 50%, hogy Hangánk lesz, de ha én attól még annak drukkolok, hogy Csongor legyen, akkor ugyanott tartunk, hogy lehet egy fokkal lejjebb görbülne a szám ott a szülőszobában, és ezt semmiképpen nem szeretném, ott csak az az öröm legyen, hogy végre kint van, és baba-mama egészséges, mindenki jól van. De ez az izgatott várakozás is olyan jó, a tervezés mindkét variációra, meg úgy egyébként.

 Túl azon az okon, hogy "milyen ruhákat vegyek", vagy "milyen színűre fessem a gyerekszobát" (ami szerintem nettó hülyeség, miért, ha lány, akkor tényleg rózsaszínre fested a falakat?), ti miért szeretnétek majd tudni (vagy akinek már megszületett, miért szerette volna tudni)?

4 csiripelés:

Rockef írta...

a babarózsaszín vagy babakék szobákat én sem bírom. meg miért kellene egyértelműen GI JOe baba a fiúknak, a lányoknak meg csillámporos csillivilli póni?_
én pomnt azért szeretném tudni majd a nemét. ami benned is felmerült: "lelki felkészülés", hogy semmiképp ne legyen csalódás a szülőszobán pl,ha nem az a neme a gyermeknek, mint amiben titkon reménykedtem.. a másik az, szerintem közelebb éreznénk magunkhoz a babát,ha azt mondhatnánk már a 9 hónap alatt,hogy a kislányom/kisfiam vagy a kiválasztott nevén

Felfedező írta...

De a kiválasztott név így is megvan, mindkét verzióra. Illetve a "köztes" út, hogy van egy külön neve ("Almamag"). Így is megszemélyesíted, így is kötődsz hozzá. Például N már minden este felolvas neki egy mesét, hogy az ő hangját is nagyobb biztonsággal ismerje fel (hiszen ennyivel is többet hallja), tehát a lelki ráhangolódás ugyanúgy megvan.

Rockef írta...

nekem az Almamag és társai max addig lenne elég, amíg nem biztos a neme. utána inkább Arankának vagy Gyulának nevezném, úgy beszélnék róla (egyik sincs a listán a leendő gyermekeim nevéhez :D)
nem vagyunk egyformák :)
ez a felolvasás tetszik,aranyos :)

Felfedező írta...

Szerintem még születése után is megmarad becenévnek az Almamag :) pedig akkor már aztán tényleg tudni fogjuk, hogy fiú-e vagy lány :)

Igen, mindannyian mások vagyunk. Csak már kezd fárasztani, hogy mindenki ezt kérdezi, hogy "miiiééért nem akarjátok tudni?", pedig szerintem ugyanolyan elfogadható, mint az, ha valaki meg nem bírja ki, hogy ne tudja.

Érdekes, van olyan barátnőm, aki pl a hasát sem simogatta várandósan, meg beszélni sem beszélt hozzá. Nem tudom, hogy mennyire bizonyított ezeknek a dolgoknak a hatása, de én azt gondolom, hogy még ha netán nem is lenne (amit mondjuk kétlek), legalább annyi biztosan van, hogy a leendő szülőket is felkészíti a plusz gondoskodásra, figyelemre, törődésre. Segít ráhangolódni. Ezért is olvasunk neki, meg róla (minden héten megnézzük, hogy már mije fejlődött ki, már miket tud csinálni, stb).