The beauty inside

2013. július 25., csütörtök

| | | 0 csiripelés
Az Intel és a Toshiba (igen, jól gondoljátok!) egy izgalmasan érdekes, kifordított nézőpontú sorozatot készített, aminek központi témája a belső szépség. A főszereplő egy férfi, aki minden egyes nap más külsővel kel, vagyis ébredt már fel nőként, szép, csúnya, kövér, vékony, kopasz, néger, ázsiai, idős, fiatal, és az emberek külső megjelenésű variációinak mindig más és más megtestesítőjeként . Az egyetlen, ami mindig konstans, a saját személyisége, avagy a belső értékei. Egy nap azonban szerelmes lesz, és az addigi rezignált, lemondóan belenyugvó élete gyökeresen megváltozik.

Míg eladdig csak arra várt, hogy a következő nap vajh milyen bőrben ébred majd fel, most hirtelen arra vágyott, hogy bárcsak ugyanaz maradhatna a külseje, mint előző nap volt.

Mind a 6 rész megnézhető a youtube-on, szerintem ez egy nagyon különleges ötlet, tetszik a nézőpont, az elgondolás, és úgy egyébként.
Hogy kedvet kapjatok, beágyazom nektek a trailerét:


feketéből piros pont

2013. július 5., péntek

| | | 1 csiripelés
Sok sok évvel ezelőtt, a "bárcsak lenne egy kutyám" korszakban az elképzelt közös hétköznapi pillanatok közt mindenképpen szerepelt a "séta közben beugrok a boltba valamiért, addig ő kint vár rám" ábrándja. Annak idején nem gondoltam volna, hogy ennek gyakorlati megvalósítása már korántsem olyan egyszerű, mint amilyennek első hangzásra tűnik. Vagy inkább úgy mondom; nem mindegyik kutyafajtánál.

De a mi kis farkasunknál legalábbis mindenképpen vegyültek bonyodalmak ebbe a történetbe. Felvetül a kérdés, ugyan miféle komplikációt okozhat egy szimpla 'kikötöm-bemegyek-bent vagyok 5 percig-kijövök-örülünk-séta tovább' jelenetsor?
A nem megfelelően kötődő vahúroknál bizony igenis rémálom az egyedül, pontosabban a valahol otthagyott  érzés minden egyes másodperce. Mert ő közben aggódik:  "Baja lesz nélkülem" / "Itthagyott, és soha többet nem jön vissza".

Szépíthetem a történetet, de én bizony jó alaposan elszúrtam Hegyesfülű nevelését kiskorában. A következetlenségem és (igen, be merem vallani) hozzá nem értésem olyan sorrendet állított fel, amiben egyáltalán nem én voltam a hierarchia csúcsán. Éppen ezért a bizalom, mint "rád bízom az életemet, mert te vagy a vezetőm, és tudom, hogy akármi történik, te a javamat akarod" belátása nem alakult ki. Vagyis hát csak most, évekkel később. Jobb később mint soha -mondják, és így érkeztünk el abba a jelenbe, amiben már egy sokkal kiegyensúlyozottabb kutya-gazda kapcsolat van, ahol már nem kellünk hárman, hogy állatorvoshoz menjünk, nincs egyórás hiszti fürdetésnél, és séta közben beugorhatok a zöldségeshez, majd a kisboltba, és utána még a pékségbe is, sőt, a szatyromat is mellette hagyhatom, mert tudom, hogy tudja, hogy 1) én vagyok a gazda, és nem ő vigyáz rám, hanem fordítva 2) nem végleg tűntem el, hanem pár percen belül biztosan visszajövök, és számára is lesz valami finomság a tarsolyban.

Más mai szemmel nézni a többi kutyást, mert bizony vannak nagyon fura esetek, és örülök, hogy tagja lettem egy olyan belső körnek (t.i. kutyasuli), ahonnan tágas, voltaképpen végtelen tér nyílik a továbbfejlődéshez. És persze ehhez azt is elengedhetetlen megemlítenem, hogy mindez nem így történt volna, ha nincs egy fantasztikus kutyám. Köszönöm, Chili!